ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966197
*
nr 596 6197
Spegel
Rokokostil, höjd: 94
Utrop:
600 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 18:16:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 19:59:59
1
500 kr
30/8 13:51:26
2
450 kr
30/8 13:52:46
2
600 kr
30/8 13:58:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 596 6197
Spegel
Rokokostil, höjd: 94
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/8 19:59:59 | 1 | 500 kr |
| 30/8 13:51:26 | 2 | 450 kr |
| 30/8 13:52:46 | 2 | 600 kr |
| 30/8 13:58:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



